Ana içeriğe atla

Akademik İş İmkanları

TED Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Alanında Açık Pozisyonlar

Ankara Türkiye’de yer alan TED Üniversitesi (TEDÜ), Yazılım Mühendisliği Bölümü için Şubat 2022 / Ağustos 2022’den itibaren başlamak üzere kadrolu akademik pozisyonlar için başvuru bekliyor. Adayların Bilgisayar Bilimleri ya da ilgili bir alanda doktora derecesine sahip olması gerekmektedir. Bilgisayar Bilimleri’nin Siber Güvenlik, Bilgisayar Görüsü, Yapay Zekâ ve Veri Bilimi alanlarında güçlü araştırma yeteneğine ve tecrübesine sahip adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Akademik pozisyonlar için ideal adaylar, kariyerlerinde başarılı araştırmalar yapmış, bir araştırma programını sürdürme ve yönetme beceresine sahip olmalıdır. Daha yüksek pozisyonlar için, adaylardan araştırma başarılarının, yayınlarının ve kanıtlanmış liderlik yeteneklerinin kaydı beklenmektedir. Tüm başarılı adayların, desteklenen çeşitli araştırma programı oluşturmaları, bilimsel faaliyetlerde başarı ve liderlik göstermeleri, çeşitli lisans ve lisansüstü bilgisayar bilimleri derslerinin etkin bir şekilde öğretilmesine katkıda bulunmaları beklenecektir. Adaylar öncelikli olarak Yazılım Mühendisliği Bölümü için değerlendirilecek olup bölümler arası görüşmeler değerlendirilebilir. Pandemi koşulları nedeniyle, ihtiyaç olması halinde adaylar uzaktan eğitim verecektir. Adaylar hangi pozisyon için başvuru yaptıklarını belirtmelidir.

TEDÜ, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın kalbinde bulunan genç ve dinamik bir üniversitedir. TEDÜ, Türkiye’de 1928 yılından bu yana eğitim alanında lider bir sivil toplum örgütü olan Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından kurulmuştur. Liberal sanat eğitimi vurgusuyla TEDÜ, asırlık geleneğini ve deneyimini yükseköğretime aktararak yaratıcı, eleştirel düşünen, kendine güvenen ve çok yönlü mezunlar yetiştirmeyi hedefler. TED bugüne kadar 50 binden fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye eğitimde fırsat eşitliğini temel alarak fırsatlar sunmuş ve Türkiye’de başarılı bir okul modelini temsil etmiştir. Özenli akademik kurslar, dinamik öğretim, etkili araştırma ve öğrencilerin yerel ve yurtdışında etkileşime girmesi için sayısız fırsat sayesinde sosyal açıdan sorumlu, küresel düşünen, yaşam boyu öğrenmeyi sürdüren çok çeşitli bir topluluk oluşturur.

Tarih, sanat, teknoloji ve girişimciliğe sahip kültürel zenginliği ile canlı bir şehir olan Ankara’nın kalbinde yer alan TEDÜ, Ankara’da çok sayıda yerel ve uluslararası devlet kurumları,  kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar, teknoloji ve savunma şirketleri ile çevrilidir. Böylece TEDÜ, toplumda sosyal yardım, girişimcilik ve işbirlikleri için geniş fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, Devlet Opera ve Balesi, Senfoni Orkestrası ve çeşitli ulusal tiyatro topluluklarına ev sahipliği yapan başkent Ankara, yüksek kaliteli yaşam standartları sunmaktadır. TEDÜ ile ilgili daha fazla bilgiye https://www.tedu.edu.tr/ted-universitesi-hakkında adresinden ulaşabilirsiniz.

Nitelikli adaylar başvurularını jobs@tedu.edu.tr ve ya muhf@tedu.edu.tr adresine başvuru dilekçesi, özgeçmiş, referans listesi (isimler ve iletişim bilgileriyle beraber en az 3 referans), araştırma konuları ve öğretme felsefelerini içeren tek bir pdf dosyası olarak gönderebilirler. Araştırma komitesi belirtilen referanslarla iletişime geçecektir. Tam değerlendirmeye girebilmek için başvurular ve gerekli evraklar 15 Kasım 2021 / 15 Haziran 2022 tarihine kadar teslim edilmelidir. Başvuru incelemeleri pozisyon(lar) dolana kadar devam edecektir.