Ana içeriğe atla

Yardımcı Öğretim Üyesi Pozisyonları

TED Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği alanlarında yardımcı öğretim üyesi pozisyonları

Türkiye, Ankara’da bulunan TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve ilgili alanlar için öğretim üyesi havuzu derliyoruz. Değerlendirilmek isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Misafir bir öğretim üyesi olarak sizi, uzmanlığınıza ve bölüm ihtiyaçlarımıza uyan mevcut sınıflarla eşleştirmek için çalışacağız. Uzman olduğunuz ve sevdiğiniz konulara atanacaksınız. Böylece, öğrencilerimize yüksek kaliteli bir öğretim deneyimi sunacaksınız. Temel amacımız, iş ve endüstri deneyimine sahip, öğretmeye istekli öğretim üyeleriyle çalışmak. Misafir öğretim üyeleri bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Asgari Şartlar

  • Öğretmeye ve ders içeriklerine tutkulu olmak
  • Öğrencilerimize akademik süreçlerinde rehberlik etmeye istekli olmak
  • Endüstri ya da öğretim deneyimine sahip olmak
  • Yüksek lisans derecesine sahip olmak
  • İngilizcede güçlü iletişim becerilerine sahip olmak (Öğretim dili İngilizcedir.)
  • Güz, ilkbahar ve ya yaz olmak üzere her sömestrde 16 hafta boyunca en az bir ders verebiliyor olmak

 

Ayrıca, yardımcı bir öğretim üyesi olarak, öğretiminizin karşılığını alacak, genç beyinlere yardım edecek, yeni arkadaşlar/meslektaşlar/bağlantılar edinecek ve bölüm yöneticileriyle yakın iletişim kuracaksınız.

“Yardımcı Öğretim Üyesi İlgi Formu” nu buradan doldurabilirsiniz.

Pandemi koşulları nedeniyle, ihtiyaç olması halinde adaylar uzaktan eğitim verecektir.

TEDÜ Hakkında: TEDÜ, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın kalbinde bulunan genç ve dinamik bir üniversitedir. TEDÜ, Türkiye’de 1928 yılından bu yana eğitim alanında lider bir sivil toplum örgütü olan Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından kurulmuştur. Liberal sanat eğitimi vurgusuyla TEDÜ, asırlık geleneğini ve deneyimini yükseköğretime aktararak yaratıcı, eleştirel düşünen, kendine güvenen ve çok yönlü mezunlar yetiştirmeyi hedefler. TED bugüne kadar 50 binden fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye eğitimde fırsat eşitliğini temel alarak fırsatlar sunmuş ve Türkiye’de başarılı bir okul modelini temsil etmiştir. Özenli akademik kurslar, dinamik öğretim, etkili araştırma ve öğrencilerin yerel ve yurtdışında etkileşime girmesi için sayısız fırsat sayesinde sosyal açıdan sorumlu, küresel düşünen, yaşam boyu öğrenmeyi sürdüren çok çeşitli bir topluluk oluşturur. Tarih, sanat, teknoloji ve girişimciliğe sahip kültürel zenginliği ile canlı bir şehir olan Ankara’nın kalbinde yer alan TEDÜ, Ankara’da çok sayıda yerel ve uluslararası devlet kurumları,  kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar, teknoloji ve savunma şirketleri ile çevrilidir. Böylece TEDÜ, toplumda sosyal yardım, girişimcilik ve işbirlikleri için geniş fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, Devlet Opera ve Balesi, Senfoni Orkestrası ve çeşitli ulusal tiyatro topluluklarına ev sahipliği yapan başkent Ankara, yüksek kaliteli yaşam standartları sunmaktadır. TEDÜ ile ilgili daha fazla bilgiye https://www.tedu.edu.tr/ted-universitesi-hakkinda adresinden ulaşabilirsiniz.